 |
Guide - Hvordan sette opp kablet nettverk mellom Vista og XP Av czartery Wednesday, February 22, 2012 (09:49:15)
Aprilsnarr: Spotify angripes av musikkbransjen Av party Sunday, August 07, 2011 (06:41:07)
eXPerience konkurransen - april 2009 Av party Sunday, August 07, 2011 (06:40:11)
Delstaten Texas forbyr Vista Av party Sunday, August 07, 2011 (06:39:48)
ATI avslutter PhysX krigen Av party Sunday, August 07, 2011 (06:38:53)
|
|
|
|
|
WINDOWS-PATCH BYR PÅ PROBLEMER
Posted by RS|Stian Tuesday, October 18, 2005 (17:39:24)
PC-brukere som installerer sikkerhetsoppdateringer fra Microsoft så fort de er utgitt, har sannsynligvis fått seg en liten overraskelse fra en patch lansert denne uken. Deler av Windows blir rett og slett ubrukelig, og enda verre, brukere kan bli låst ute av hele systemet.
Patchen skulle i utgangspunktet fikse sårbarheter i COM+ og MS DTC-objekter i Windows. I stedet hindrer den blant annet brukere fra å installere programmer og starte brannmuren på enkelte systemer. Den gjør også at Nettverkstilkoblinger-mappen fremstår som tom, hindrer verifiserte brukere fra å logge på, i tillegg til flere andre problemer.
 Microsoft selv sier problemet var forårsaket av hvordan oppdateringen er satt opp til å fikse sårbarheten, som da kommer i konflikt med hvordan enkelte har konfigurert deres systemer til å være sikrere.
"Før Microsoft Security Bulletin MS05-051 var eksplisitte rettigheter til COM+-katalogen ikke rekommendert," sa selskapet.
I følge sikkerhetseksperter vil en vanlig gjennomsnittsbruker ikke legge merke til noen problemer rundt denne patchen. Derimot, hvis en bruker har forandret Windows' rettigheter for sine adgangslister, kan fiksen by på problemer.
Instruksjoner om hvordan man behandler denne sårbarheten står forklart i en Knowledge Base-artikkel på Microsoft's Supportsider.
Kilde: BetaNews.com (18.10.05)
 |
|
 |
 |
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.
Re: Windows-patch byr på problemer
(Score: 1 )
by sundiver on Thursday, October 20, 2005 (01:54:07) (User Info | Send a Message)
Jeg har store problemer, og har reinnstallert XP Pro en gang (har brukt to aktiveringer siden jeg kjøpte systemet nylig da jeg fikk litt panikk første gang). Problemene arter seg i at jeg ikke får innstallert programmer av forskjellig slag (f.eks. Daemon Tools, Itunes og Tuneup Utilities), og når en av de staller i innstallasjonsprosessen ender det gjerne med at hele systemet slutter å svare slik at jeg må bruke powerknappen for å restarte. Veldig surt, da jeg legger en del arbeid i å tilpasse systemet hver gang jeg har innstallert det (nei, jeg har ikke Norton Ghost, og tviler på at det hjelper m.t.p. aktivering uansett, men jeg vurderer å kjøpe det så snart jeg skaffer en DVD brenner).
Jeg har ikke rotet med noen "adgangslister" denne gangen, så betyr det at det er noe annet, eller bør jeg gå gjennom denne sjekken på Microsofts sider?
Ellers liker jeg systemet, men jeg hadde aldri slike problem med Win2k. Måtte bare si det
Re: Windows-patch byr på problemer
(Score: 1 )
by Zadig on Tuesday, October 18, 2005 (22:27:20) (User Info | Send a Message)
Norton er vel ikke det samme som en Windows-patch, er det vel?
Re: Windows-patch byr på problemer
(Score: 1 )
by kjehaako on Tuesday, October 18, 2005 (17:52:48) (User Info | Send a Message)
At det går ann
Deaktivert oppdateringer her, så jeg slipper at maskinen laster ned det jeg ikke vil.
Re: Windows-patch byr på problemer
(Score: 1 )
by Zach on Tuesday, October 18, 2005 (20:03:35) (User Info | Send a Message)
lol.. Er det ikke bare bedre å stenge av den å bruke norton eller noe annet så ser man at alt går bra.
PS: UTEN SP2
|
 |
 |
|
 |
|
| |
 |
Average Score: 1.5Votes: 30 Please take a second and vote for this article:
|
|
|
|